Coaching Przedsiębiorcy

COACHING RODZICIELSKI

…” Jeśli będziesz mnie szanował, będę słuchać tego co mówisz.
Jeśli mnie wysłuchasz, poczuje się zrozumiany.
Jeśli mnie zrozumiesz, poczuje się doceniony.
Jeśli mnie docenisz, będę wiedział, że mnie wspierasz.
Jeśli będziesz mnie wspierał w wypróbowywaniu nowych rozwiązań, będę stawał się odpowiedzialny.
Gdy będę czuł się odpowiedzialny, będę rozwijał swoją niezależność.
W mojej niezależności będę szanował Cię i kochał prze całe moje życie.
Dziękuję , Twoje Dziecko…”
Diana Sterling

Charakterystyka rodzicielstwa jest to, że jesteśmy odpowiedzialni nie tylko za siebie samych, ale także za wspieranie naszych dzieci w rozwijaniu własnych nawyków, przyzwyczajeń, systemu wartości. Po to aby ich życie było zdrowe, bogate, pełne pod każdym względem. Coaching rodzicielski opiera się na przekonaniu o konieczności zadbania o te wszystkie elementy. Rodzic najczęściej poszukuje pomocy gdy istnieje realny problem w relacji z dzieckiem, lub gdy w opinii rodzica dziecko ma problem. Gdy sytuacja przerasta rodzica. Występują grupy rodzicielskie różniące się  pewną tematyką.

Features

What you will get

At vero eos et accusamus et iusto odio dignissimos ducimus qui blanditiis praesentium voluptatum deleniti atque corrupti quos dolores et quas molestias excepturi sint occaecati cupiditate non provident, similique sunt in culpa qui officia deserunt mollitia animi, id est laborum et dolorum fuga. 

GRUPA 1

Rodzice dzieci poniżej 1 roku

rodzice potrzebują wiedzy dotyczącej opieki i wychowania ,są zagubienia w sprzecznych przekazach dotyczących rodzicielstwa, potrzebują wsparcia, są sfrustrowani samotną opieką nad dzieckiem, przeżywają trudności związane z transformacją związku z partnerem, przezywają trudności związane z połączeniem obowiązków zawodowych i rodzinnych

GRUPA 2

Rodzice dzieci w wieku przedszkolnym

Przygotowanie dziecka do samodzielności przedszkolnej, wyborze przedszkola, powrocie do aktywności zawodowej, rozwijaniu nowej ścieżki zawodowej wyborze szkoły

GRUPA 3

Rodzice uczniów i nastolatków :

Pomoc w procesie adaptacji dziecka i rodziny do zmiany związanej z edukacją, wspieraniu dzieci w tworzeniu relacji (przyjaźniem zauroczenia, pierwsze miłości), rozwijaniu pasji i zainteresowań dzieci, trudnościach dzieci z koncentracją, wspieraniu samodzielności dzieci, wspieraniu i przewodnictwie w okresie dojrzewania.

To bardzo specyficzny i delikatny obszar współpracy, dlatego też zawsze zapraszam rodzica do współpracy z innymi specjalistami do których rodzice mogą zgłosić się po pomoc i w żaden sposób nie będzie to „konkurować„ z nasza pracą. Najważniejsze zawsze jest dobro dziecka.

Zazwyczaj zapraszam również rodziców do tego by zaczęli przyglądanie się od siebie i odkrywanie siebie na nowo – bycie rodzicem to ogromna transformacja życiowa dlatego też wiele rzeczy nam umyka a dzieci czerpią z przykładu rodzica.

Prowadzimy w tym zakresie również warsztaty dla rodziców.